اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 28 مرداد 1399
ایزدی: شهرداری حق کارگران سایت پسماند را از پیمانکار بگیرد

  ایزدی: شهرداری حق کارگران سایت پسماند را از پیمانکار بگیرد

امتیاز: Article Rating

رییس کمیسیون تحقیق ،نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر اهواز گفت: کارگران سایت پسماند صفیره اهواز مورد ظلم پیمانکار قرار گرفته‌اند و شهرداری باید حق آنها را پس بگیرد.

محمدرضا ایزدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص وضعیت بلاتکلیف کارگران سایت دفن زباله در صفیره اهواز بیان کرد: این سایت حدود ۱۲۰ کارگر دارد که حدود یکصد نفر آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: زنان مشغول به کار در این سایت بیشتر سرپرست خانوار هستند و پرداخت نشدن حقوق زندگی را برای آنها سخت‌تر می ‌کند.

ایزدی گفت: پیمانکار این سایت به تعهدات خود در قبال این کارگران عمل نکرده و شهرداری نیز این مساله را مدیریت نکرده‌است.

وی ادامه داد: این کارگران چند ماه حقوق از پیمانکار مطالبه دارند اما از کارگران شنیده‌ام که از آنها خواسته شده به ازای دریافت ۱۰ میلیون ریال به سرکار بازگردند.

این عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از شیوه محاسبه حقوق این کارگران بیان کرد: کارگران سایت صفیره در روزهای تعطیل ناشی از کرونا حقوقی دریافت نکردند درحالیکه باید حقوق این روزها به آنها پرداخت می‌شد.

وی ادامه داد: پس از آن سایت صفیره دچار آتش سوزی شد و به دلیل حفظ سلامت کارگران در مقابل دود بسیار زیاد، بار دیگر تفکیک زباله در این سایت تعطیل شد؛ پیمانکار حقوقی برای بیکاری کارگران در این روزها نیز درنظر نگرفته‌است.

ایزدی با اشاره به لزوم پیگیری مطالبات کارگران از طریق اداره کار گفت: شهرداری اهواز باید این کارگران را زیر مجموعه یکی از پیمانکاران نیروی انسانی شهرداری اهواز قرار دهد.

وی ادامه داد: این کارگران زیرمجموعه پیمانکار هستند به همین دلیل شورای اسلامی شهر اهواز به صورت مستقیم نمی‌تواند دستور برکناری پیمانکار را بدهد اما پیشنهاد تعویض این پیمانکار با یک پیمانکار نیروی انسانی داده شده‌است.

رییس کمیسیون تحقیق ،نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز  بیان کرد: این کارگران از ۲ پیمانکار قبلی سایت مدیریت پسماند شهرداری اهواز نیز طلب دارند؛ درکل می‌توان گفت که به این کارگران ظلم بی‌شماری شده‌است.

تصاویر مرتبط
  • ایزدی: شهرداری حق کارگران سایت پسماند را از پیمانکار بگیرد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار