اخبار

تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 دی 1395
انتقاد رییس شورای شهر اهواز در خصوص اقدامات غیر قانونی شهرداری

  انتقاد رییس شورای شهر اهواز در خصوص اقدامات غیر قانونی شهرداری

امتیاز: Article Rating

رييس شوراي شهر اهواز گفت:با جار و جنجال و شانتاژ نمي توان براي اقدامات غيرقانوني و بدون مجوز سرپوش قانوني گذاشت.

شيرمردي با بيان اينكه براساس گزارشات موثق افرادي بدون برگزاري آزمون به استخدام شهرداري اهواز در آمده اند گفت:در ماده ٥٨قانون شهرداري ها صراحتا آمده است كه هرگونه استخدامي بايد براساس قانون و مقررات استخدامي و آيين نامه هاي وزارت كشور و نيز تبصره ٣٨ قانون بودجه اصلاحي كل كشور صورت گيرد اما متاسفانه افرادي بدون رعايت مقررات موجود و بدون برگزاري آزمون عمومي به استخدام شهرداري اهواز در آمده اند.


وي در ادامه افزود:بدليل مراجعات متعدد شهروندان و فارغ التحصيلان جوياي كاركه همگي متفق النظر بودند كه افرادي در طول سه سال گذشته بدون آزمون عمومي براساس رابطه و نه ضابطه در شهرداري و سازمانهاي تابعه جذب و بكار گيري شده اند طي نامه هاي در تاريخ ٩٥/٧/٢٨ و ٩٥/٨/١٠ از شهرداري درخواست كردم براي شائبه هاي بوجود آمده و آگاهي اعضاي محترم شورا و تنوير افكار عمومي از صحت و سقم استخدامها و نيز راستي آزمايي شهردار،ليست پرسنل شهرداري ،سازمان هاي تابعه به همراه سال استخدام و همچنين نيروهاي جديدالاستخدام اعم از قراردادي-پيمانكاري و يا تحت هرعنوان ديگر را به شورا ارسال نمايد اما متاسفانه شهردار با گذشت بيش از ٤٠ روز از ارسال نامه هاي مذكور ،ليستي به صورت ناقص و غير قابل قبول كه با واقعيت هامنطبق نبوده به شورا ارسال نمود كه پس از رويت آن ،ليست برخي از افراد بكارگرفته شده در شهرداري را به صورت كتبي به شهردار ارائه نمودم كه متاسفانه برخي ها براي سرپوش نهادن بر اقدامات ناصواب خود دست به فرافكني و پاك كردن صورت مسئله مي نمايند.

 

شيرمردي افزود:استخدام در جامعه به مانند  حلقه اي مفقوده است كه نبايد براي خوشايند عده اي ،عدالت را ناديده گرفت.بنده مخالف استخدام نيستم اما هر استخدامي كه بايد بر اساس دستوالعمل  و داراي مجوز قانوني و از طريق برگزاري آزمون عمومي صورت پذيرد.

وي خاطرنشان كرد:ما ابتدا بايد تلاش كنيم تا از طريق قانوني وضعيت پرسنل موجود تغيير و بهبود پيداكندبعد اگر نيازمند نيروي انساني جديد بوديم از طريق قانوني و نه رابطه اي با كسب مجوز، اقدام به برگزاري آزمون عمومي نماييم كه مسلما افرادي كه براساس ميزان توانايي و استعدادشان در آزمون پذيرفته مي شوند براي شهر و شهرداري مفيدترند تا افرادي كه ملاك انتخابشان ،روابط است.

 

رييس شوراي شهر اهواز افزود:متاسفانه از جذب و بكارگيري نيروها،استفاده ابزاري و غيرقانوني صورت مي گيرد كه نبايد اجازه بدهيم استخدام هاي زودگذر و ساعتي كه هم براي خود افراد در يك بازه زماني مشخص و هم براي شهر و شهروندان خطرآفرين است ،صورت پذيرد.

 

وي در ادامه گفت:اگر شهرداري نيازمند استخدام نيروي انساني است چرا براساس قانون و مقررات و دستورالعمل هاي استخدام رفتار نكرده است.

 

شيرمردي افزود:گناه آن فردي كه تحصيلات دانشگاهي مرتبط دارد اما آشنايي براي استخدام ندارد چيست؟اگر واقعا شهرداري به دنبال جذب نيروي انساني است چرا در بردها،تابلوها و ديوار طبقات ساختمان شهرداري ،نامه هايي مبني بر "عدم استخدام براساس بخشنامه ها "نصب شده است.اما براساس گزارشات موثق استخدام هايي بر اساس روابط صورت مي گيرد.

 

وي بيان كرد:آقاي شهردار ،اگر استخدامي صورت گرفته براساس كدام مجوز و كدام آزمون استخدام عمومي صورت پذيرفته است كه بهتر است براي پايان دادن به شائبه هاي موجود شفاف سازي نماييد.

 

رييس شوراي شهر اهواز گفت:استخدام بدون شايسته گزيني و بدون آزمون تبعيض آميز است و هر كسي از اين گونه استخدامهاي رابطه اي دفاع كند در حق جوانان فارغ التحصيل جوياي كار و استخدام اجحاف كرده است.

وي افزود :مردم به ما راي داده اند كه مدافع منافع شان باشيم و در جهت ايجاد بسترهاي رفاهي،اجتماعي،ورزشي،عمراني،فرهنگي و ... آنها كوشا باشيم وقتي روزانه آن جوان فارغ التحصيل جوياي كار به دفتر بنده مراجعه و خواستار اشتغال است به ايشان مي گويم كه با توجه به بخشنامه شهرداري حق استخدام ندارد و مي گويدچگونه آن شخص كه آشناي فلان شخص است يك شبه بدون توجه به بخشنامه و دستورالعمل ها و با مدرك پايين تر از من استخدام مي شود اما من نمي توانم استخدام شوم چه حرفي مي توان بزنم جز اينكه براي صحت و سقم اين قبيل موضوعات به شهردار مكاتبه و خواستار پاسخ و شفاف سازي باشم.

 

رييس شوراي شهر اهواز گفت:به هيچ وجه مانع استخدام نيستم و مخالف شديد استخدام هاي رابطه اي و تبعيض آميز هستم و اينكه نبايد اين شائبه را در بين مردم ايجاد كرد كه شيرمردي مخالف استخدام است و از شهردار در خواست نموده كه افراد جديدالا استخدام را اخراج نمايد.اين حرف يك دروغ بزرگ است تا برخي بتوانند صورت مسئله را پاك كنند.

 

وي افزود:طي نامه اي از شهردار خواسته ام كه مجوز و مستندات جذب و بكارگيري افراد را جهت تنوير افكارعمومي و آگاهي اعضا،رسما به شورا ارائه نمايد كه متاسفانه عده اي با شانتاژ و برعكس جلوه دادن موضوع در پي سمپاشي براي فرار از شفافيت هستند و براي سرپوش نهادن بر اقدامات ناصواب خود اقدام به فرافكني و دست يازديدن به مسايل غيراخلاقي مي زنند كه اعلام مي نمايم شورا با استخدام هاي تبعيض آميز و بدون آزمون و مجوز و مستندات قانوني مخالف است و با اينگونه سنگ اندازي ها نمي توان به ساحل آرامش رسيد.

 

شيرمردي در پايان گفت:بهتر است شهردار اهواز براي آگاهي اعضاي شورا و نيز شهروندان،ليست افراد استخدام شده در مدت زمان مديريت خود در شهرداري را اعلام نمايد تا به شائبه هاي موجود پايان دهد.

تصاویر مرتبط
  • انتقاد رییس شورای شهر اهواز در خصوص اقدامات غیر قانونی شهرداری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار