اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 18 شهریور 1393
ارجاع لایحه تامین غرامت منازل واقع در مناطق پر خطر به کمیسیون حقوقی و املاک شورای شهر اهواز

  ارجاع لایحه تامین غرامت منازل واقع در مناطق پر خطر به کمیسیون حقوقی و املاک شورای شهر اهواز

امتیاز: Article Rating

 بررسی لایحه تامین غرامت تاسیسات واقع در کوی مجاهدین در دستور کار پنجاه و سومین نشست شورای شهر اهواز قرار گرفت و با اکثریت آرا به کمیسیون حقوقی و املاک این شورا ارجاع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر اهواز از پنجاه و سومین نشست این شورا؛ با تقدیم لایحه ای با محوریت تامین خسارت منازل واقع در پرتگاه ها که خطر ریزش و سقوط کوه برای آنها وجود دارد این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون حقوقی و املاک ارجاع شد تا در صورت تصویب لایحه توسط کمیسیون مجددا در صحن علنی شورا به نقد و بررسی گذاشته شود.

سید مهدی آلبوشکه به عنوان عضو مخالف با تامین خسارت این منازل توسط شهرداری گفت: منطقه منبع آب روی کوه واقع شده است و احتمال ریزش و تلفات وجود دارد بنابراین بهتر است برای بخش حقوقی آن امر حقوقی اقدام کند چرا که حتی اگر با یک مورد تامین خسارت موافقت به عمل آید موارد این چنینی بسیار خواهند بود که نمی توانیم جوابگو باشیم.

جانعلی خورشیدی در مقام عضو موافق با این لایحه بیان کرد: در تنظیم بودجه مبلغ 2 میلیارد تومان اعتبار برای همین امر در نظر گرفته شد و بنده به عنوان شخصی که با معاون عمرانی شهردار اهواز و شهردار منطقه اقدام به بازدید از این محلات نمودم هشدار می دهم که اگر به خیابان های کوی رمضان رسیدگی نشود مشکلاتی به وجود خواهد آمد که جبران آنها غیر ممکن خواهد بود.

وی ادامه داد: اعتبار خرید منازل تامین شده است و به شهرداری منطقه هم در چهارچوب قانون تفویض اختیار شده است بنابراین نیازی به تقدیم لایحه نبود با این حال بهتر بود قیمت منازل و قیمت کل اعلام و بررسی میشد که رقمی منصفانه است یا خیر؟

خورشیدی خواستار رای موافق اعضا برای ارجاع این لایحه به کمیسیون برای بررسی هرچه سریع تر توسط کارشناسان شد تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری شود.

آذر زمان پور در رابطه با این لایحه گفت: افراد ساکن در این مناطق عموما از اقشار کم درآمد محسوب می شوند که چنان چه منازل آنها توسط شهرداری خریده شود با توجه به قیمت نازل زمین در آن مناطق به طور مثال بهای یک منزل 35 متری چه دردی از یک خانواده دوا می کند؟ فقط آنها خانه به دوش می شوند و با مشکلات مالی و روانی و جسمی مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: با توجه به موجود بودن بودجه و اینکه شهرداری زمین های بسیاری دارد بهتر است اقدام به ساخت منازل ارزان قیمت برای این افراد در قالب مجتمع سازی کنیم چرا که ما در مقابل مردم مسئولیت داریم و باید مشکل آنها را به صورت ریشه ای حل کنیم.

علی ناصری دیگر عضو شورای شهر در مقام مخالف با این لایحه ابراز کرد: مگر شهرداری کمیته امداد یا بهزیستی است که هرکس منزلی در منطقه ای پر خطر بدون سند و مجوز ساخت و با رانش زمین یا ریزش کوه خسارت دید شهرداری را موظف به پرداخت خسارت خود بداند؟ اگر قرار است اقدامی انجام شود در چهارچوب قوانین و مقررات باشد نه اینکه بذل و بخشش صورت بگیرد.

اسکندر زنگنه با اشاره به اینکه از بدو شروع به کار باید از این گونه ساخت و سازها جلوگیری شود بیان کرد: مگر قیمت یک منزل 30 متری که با بلوک ساخته شده است در خوشبینانه ترین حالت چه مبلغی است؟ حتی با احتساب متری 500 هزار تومان کل مبلغی که به مالک ان منزل می رسد پانزده میلیون تومان است و می توان گفت این شخص عضو کم درامدترین قشر جامعه است.

وی تاکید کرد: این یک مشکل حاد اجتماعی است که باید به طور اساسی بررسی شود و انتظار می رود شهرداری از همان نخست اجازه ساخت و ساز در این مناطق پر خطر را به مردم ندهد.

در پایان با اکثریت آرای اعضا این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون حقوقی و املاک شورای شهر اهواز ارجاع شد.

 

تصاویر مرتبط
  • ارجاع لایحه تامین غرامت منازل واقع در مناطق پر خطر به کمیسیون حقوقی و املاک شورای شهر اهواز
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار