عبدالزهرا سنواتی , خبر اسلایدر
شماره: 360320
1399/06/10 - 11:49
سنواتی:اهواز نیاز به نگاه ملی دارد/مناطق زیادی مانند روستای ابوالفضل در اهواز وجود دارد

رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به تعداد بالای مناطقی مانند روستای ابوالفضل در این شهرستان، گفت: مشکل سند دار نبودن برخی از املاک در شهر اهواز تنها مختص به روستای ابوالفضل نیست.
عبدالزهرا سنواتی اظهار کرد: متاسفانه مناطق بسیاری در شهر اهواز وجود دارند که علیرغم سکونت چند ده ساله مردم، فاقد سند مالکیت هستند. بخش بسیار بزرگی از مناطق از جمله کوی مدرس،عین 2، ملاشیه، حصیرآباد، سیدخلف، روستای ابوالفضل و چنیبه برخی از این مناطق هستند.
وی افزود: در این خصوص جلسات بسیاری در شورای شهر اهواز تشکیل شده و رایزنی های مختلفی را با استانداری و اداره ثبت اسناد و ... داشته ایم تا مشکل این مناطق بر طرف شود که خوشبختانه تاکنون موارد بسیاری را که امکان حل و فصل آنها مطابق قانون که در حوزه اختیارات ما بوده را به سرانجام رسانده ایم.
سنواتی خاطر نشان کرد: بنیاد مستضعفان ادعای مالکیت زمین های روستای ابوالفضل را دارد و اهالی شریف و مستضعف این روستا نیز سالیان سال است که در این منطقه ساکن و مشغول به کار کشاورزی هستند. طبق اسنادی که اهالی روستا دارند بارها به بنیاد مستضعفان در تهران و اهواز مراجعه کرده اند و خواستار تعیین و تکلیف زمین ها شده اند.
رئیس شورای شهر اهواز گفت: در شهر اهواز مناطق بسیاری وحود دارد که مشکلاتی مانند روستای ابوالفضل دارند که جا دارد به صورت ملی  مشکل ساکنان چنین مناطقی حل و فصل شود.
وی بیان کرد: حضور دکتر حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان در بین اهالی روستای ابوالفضل و برقراری تماس با رئیس بنیاد مستضعفان و دلجویی از ساکنان و قول مساعد دکتر فتاح، باعث دلگرمی برای حل این مشکل چندساله شده است که ان شاءلله مسئولان کشوری با نگاهی ملی مشکلات مردم خوزستان را بر طرف کنند.
وی افزود: با افرادی که به روحانیت معزز و شهروندان ولایتمدار اهواز توهین کرده اند و برخورد خودسرانه داشته اند شدیدا برخورد خواهیم کرد.
سنواتی ادامه داد: تمام تلاش مان را به کار خواهیم بست تا از طریق مجاری قانونی این موضوع را ختم به خیر کنیم.
رئیس شورای شهر اهواز افزود: خوزستان به عنوان قطب صنعتی و اقتصادی در کشور نیازمند نگاه ملی است زیرا ماشین مخرب جنگ زیر ساخت های آن را نابود کرد و بازسازی بعد از جنگ نیز نتوانسته غبار از چهره جنگ زده خوزستان بزداید.
وی بیان کرد: با آغاز جنگ مردم خانه و کاشانه خود را رها کردند  و اغلب در حاشیه ها سکنا گزیدند که همین مساله علاوه بر فقر باعث شده که خوزستان جزو صدرنشینان جدول حاشیه نشینی در کشور باشد که از رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، بنیاد مستضعفان، اداره اوقاف و ... تقاضا داریم که به خوزستان به عنوان دروازه ورود تشیع، قطب اقتصاد و درآمد کشور نگاه ویژه ای داشته باشند تا بتوان گوشه ای از مشکلات را بر طرف کرد.

©2013 Royan Corporation. All Rights Reserved