طراحی سایت
X

اخبار و اعلانات

تاریخ: ﺳﻪشنبه, 29 اردیبهشت,1394 نظرات: 0 نظر نمایش: 527 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
علی ناصری: سازمان زمین و مسکن یک چتر امنیتی بر سر املاک شهرداری است

علی ناصری: سازمان زمین و مسکن یک چتر امنیتی بر سر املاک شهرداری است

 عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز عدم وجود بانک اطلاعاتی سیستمی و هدفمند از املاک شهرداری را مهم ترین عامل در بروز پدیده زمین خواری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز؛ علی ناصری در نشست اعضای شورا با معاون دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان گفت: متاسفانه بانک اطلاعاتی ما سیستم نیست بلکه شخص است، چنانچه یک شخص جابجا شود ما دیگر نمی دانیم در کدام منطقه کدام ملک متعلق به ما است و باید تا چه میزان به ارائه آمار و اطلاعات غیر سیستمی استناد کنیم.

وی کمیسیون ماده 100 را محل درآمدی برای شهرداری دانست و افزود: به ندرت پیش می آید که این کمیسیون رای به تخریب بدهد، متاسفانه به همان میزان که در حرف زدن قوی هستیم در عمل و اجرا و پیگیری ضعیف هستیم؛ تکلیف حریم و محدوده قانونی شهر چرا مشخص نمی شود؟

ناصری گفت: با احیای کمربند سبز لااقل یک تبصره خواهیم داشت که تا حدودی مانع پیشروی متصرفان شویم اما متاسفانه عزم و اراده جدی برای استقرار یک سیستم منضبط وجود ندارد که علاوه بر تعیین حریم و محدوده شهر کمربند سبز را نیز گسترش دهیم.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز تصریح کرد: مدیران مناطق مختلف شهرداری از املاک متعلق به این نهاد اطلاعات چندانی ندارند و نمی دانند در منطقه تحت مدیریت آنها چه املاکی متعلق به شهرداری است که دلیل این امر عدم وجود بانک اطلاعاتی است؛ سازمان زمین و مسکن می تواند یک چتر امنیتی بر سر املاک شهرداری باشد و مانع غارت آنها شود چه بسا که گاهی اوقات برای دفاع از بیت المال و حق الناس چاره ای به جز مایه گذاشتن از جان و عزت خود نداشته باشیم. 

کد: 25854
گروه: علی ناصری
نویسنده خبر: اپراتور شورای شهر
 
تصاویر مرتبط
  • علی ناصری: سازمان زمین و مسکن یک چتر امنیتی بر سر املاک شهرداری است
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.