طراحی سایت
اخبار و اعلانات
تاریخ: چهارشنبه, 22 شهریور,1396 نظرات: 0 نظر نمایش: 193 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
فلسفي:امضای نهایی وزیر کشور در ارتباط با صدور حکم مانده است

فلسفي:امضای نهایی وزیر کشور در ارتباط با صدور حکم مانده است

در ابتدای این جلسه که امروز (چهارشنبه 22 شهریورماه) برگزار شد، محمدجعفر فلسفی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به علل لغو جلسه روز یکشنبه شورا اظهار کرد: لازم می‌دانیم از زحمات سرپرست شهرداری آقای اهوازی که کار را دنبال می‌کنند و به جد ورود کرده‌اند، تشکر کنیم. الحمدالله ما در ارتباط با مسائل شهر خلاء خاصی نداریم.
وی ادامه داد: با وجود اینکه ایجاد مشکلات بسیاری به ویژه در ارتباط با کمبود منابع مالی پیش‌بینی می‌شد، اما با پیگیری مجدانه سرپرست شهرداری اهواز و همکاری استاندار، بسیاری از این مشکلات تا حدودی مرتفع شده‌اند و انشاءالله بر اساس قول‌ها و وعده‌هایی که داده‌اند، هفته آینده اتفاقات مثبت دیگری شکل بگیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه موضوع صدور حکم شهردار منتخب اهواز با جدیت دنبال می‌شود، تصریح کرد: روز یکشنبه هفته جاری، جلسه ای در وزارت کشور با حضور معاون عمرانی وزیر کشور، مدیران ارشد این معاونت، معاون امور عمرانی استانداری خوزستان و آقای کتانباف شهردار محترم داشتیم که در مجموع جلسه‌ای خوب و کارشناسانه بود.
فلسفی ادامه داد: این جلسه حاکی از آن بود که باید نگاه دقیق‌تری نسبت به مسائل مرتبط با شهر و شهرداری داشته باشیم و این نگاه نباید صرفا احساسی باشد بلکه باید بر واقعیت‌های موجود در صحنه مبتنی باشد و داشتن این نگاه برای فردی که می‌خواهد به عنوان شهردار کار کند، لازم است.
وی افزود: همچنین فردی که می‌خواهد شهردار شود باید با این واقعیت‌ها آشنا و از سویی برنامه‌های خود را در این زمینه مشخص کرده باشد. و مجموعه وزارت کشور نسبت به فردی که می‌خواهد این مسئولیت سنگین را بر عهده بگیرد، باید باور پیدا کند. و اگر قرار است حکمی صادر شود، باید این صدور حکم با آشنایی کامل صورت بگیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز عنوان کرد: در زمینه شهردار منتخب، نگاه مجموعه شورای شهر اهواز و همچنین نگاه مسئولان استانی نسبت به این انتخاب و عملکرد شورا برای مجموعه وزارت کشور مهم بود. اتفاق بسیار خوبی که در جلسه روز یکشنبه شاهد بودیم، این بود که مسائلی که توسط مدیران ارشد و کارشناسان حوزه معاونت عمرانی وزارت کشور مطرح می‌کردند، همان حقایق تلخی بود که همه به آن اشراف دارند.
فلسفی ادامه داد: این مسائل در حوزه‌های مختلف نظیر بحث منابع درآمدی، وضعیت نیروی انسانی و چالش‌های موجود در شهر از قبیل حوزه حمل و نقل، فضای سبز و ...، تک تک به بحث گذاشته شدند و این مدیران و کارشناسان دیدگاه خود را نسبت به این مسائل مطرح و نقاط آسیب را گفتند.
وی افزود: در این جلسه این موضوع را مطرح کردم که مجموعه شورای شهر اهواز نیز نسبت به این واقعیات اشراف دارد و به نوعی دیدگاه این مجموعه با شما مشترک است. یعنی در شورای شهر خیلی فاصله دیدگاهی با مجموعه مدیران ارشد کشور در حوزه مسائل شهرداری نداریم و تمایل داریم که مسائل را با نگاهی عمیق و کارشناسی شده پیگیری کرده و نسبت به حل مشکلات با تبادل نظر به همفکری برسیم.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: بنابراین در این جلسه شاهد قرابت فکری بودیم. برای مجموعه وزارت کشور نیز جالب بود که در شورا منکر مشکلات نیستیم بلکه شورا بخشی از مشکلاتی که هست را قبول دارد و برای برون‌رفت از این وضعیت مصمم است. این مسأله به صورت مبسوط در جلسه مذکور توضیح داده شد.
فلسفی با اشاره به دفاع جدی معاون عمرانی استانداری از عملکرد شورا و انتخاب شهردار توسط شورا در جلسه روز یکشنبه در وزارت کشور گفت: آقای هاشمی‌زاده معتقد است که باید کار جهشی در شهر اهواز انجام شود و به این اعتقاد خیلی امیدوار است. در این جلسه هم در صحبت‌های بنده و هم در سخنان آقای هاشمی‌زاده، یک مساله مشترک مطرح شد.
وی ادامه داد: این مساله این است که واقعا در شرایط فعلی ما نیاز به حمایت مجموعه مدیران کشور به ویژه وزارت کشور و سایر مجموعه‌هایی که می‌توانند به شهرداری کمک کنند، داریم. در این جلسه همچنین ضرورت پرداخت حق و حقوق، مطالبات و عوارض شهر و شهرداری اهواز از مجموعه وزارت نفت مطرح شد و مورد تاکید قرار گرفت.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز اظهار کرد: آقای خندان‌دل معاون عمرانی وزیر کشور چند تذکر جدی به ما داده و در بحث فسادستیزی تاکید بسیاری کرد. آقای خندان‌دل معتقد است که اگر شورا بحث شفافیت‌ها را اعمال نکند، خیلی هنر نکرده است. یعنی اگر هر کاری کند اما چالش شفافیت را حل نکند، دچار مشکل خواهد شد.
فلسفی افزود: همچنین در این جلسه از سوی معاون عمرانی وزیر کشور بر حل مشکل دفع آب‌های سطحی بسیار تاکید شد. این جلسه تعیین‌کننده بود و گویای این بود که به احتمال قوی مرحله خاصی از صدور حکم شهردار منتخب آهواز آقای کتانباف نمانده است. امضای نهایی وزیر کشور در ارتباط با صدور حکم مانده است که امیدواریم این اتفاق ظرف روزهای آینده بیافتد.

کد: 143796
نویسنده خبر: اپراتور شورای شهر
 
تصاویر مرتبط
  • فلسفي:امضای نهایی وزیر کشور در ارتباط با صدور حکم مانده است
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.