طراحی سایت
مقام معظم رهبری: سال 96سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال»

رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز

 

محمدجعفر فلسفی

اخبار و اعلانات

تاریخ: یکشنبه, 12 شهریور,1396 نظرات: 0 نظر نمایش: 215 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
موسوی نژاد:درد مردم درد ماست

موسوی نژاد:درد مردم درد ماست

سیدناصر موسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر اهواز، خدمات شهری را نخستین دغدغه ی شهرداری در زرگان دانست و گفت: بدون ارائه ی خدمات شهری از قبیل نظافت و رفت و روب و غیره کارهای عمرانی و غیره معنایی ندارد و همچنین زیباسازی مبادی ورودی شهر، ایجاد تفرجگاه ها و احداث بازارچه ها نیز از اولویت های مهم کوی زرگان هستند.
موسوی نژاد با بیان این مطلب که بخشی از نیازهای منطقه مربوط به شورای شهر و شهرداری نیست اظهار داشت: معضلاتی نظیر آب و فاضلاب، ورزش محلات، مشکل اراضی، اسناد، تغییر کاربری ها در حوزه ی وظایف و اختیارات شورای شهر و شهرداری نیست و همه ی این مسایل طبق قانون متولی خاص خود را دارند، با این حال ما نسبت به این مسایل بی تفاوت نیستیم و با مردم جهت رفع این مشکلات تا رفع آنها همراه هستیم و به دستگاه های ذیربط فشار می آوریم.
منتخب مردم اهواز در شورای اسلامی دوره پنجم در تبیین این مساله گفت: در همین راستا به وزارت کشور رفتیم و تلاش کردیم سهم ورزش محلات به حساب سازمان ورزش و جوانان واریز شود. ضمن آنکه شهرداری علیرغم اینکه متولی بسیاری از امور نیست ولی بارها و بارها در جهت رفع مشکلات مذکور کوشیده و باز هم آماده ی هرگونه همکاری است.
سید ناصر موسوی نژاد در تحلیل خود ریشه ی پاره ای از مشکلات را کلان خواند و گفت: غالب مردم منطقه توانایی پرداخت پروانه ی ساخت را ندارند، در حالیکه شهرداری از محل همین درآمدها اداره می شود و به شهروندان خدمات می دهد و این خود شرایط را دشوارتر می سازد، اما شهرداری تلاش می کند خدمات خود را به کلیه ی مناطق اختصاص دهد، ضمن آنکه نبود مدیریت واحد شهری، ریشه ی بسیاری از مشکلات شهری است.
وی در تشریح این موضوع خاطرنشان کرد: در دوره ی چهارم شورای شهر، تلاش های متعددی در این خصوص انجام شد و هم اکنون هم در حال پیگیری است تا قانون مدیریت واحد شهری تصویب شود، هرچند اکنون عملاٌ شهرداری به نوعی در راس اکثر امور شهری است ولی این امر باید ضابطه مند و دارای ساز و کار قانونی شود.
این عضو شورای شهر در پایان تاکید کرد: درد مردم درد ماست.

کد: 141795
نویسنده خبر: اپراتور شورای شهر
 
تصاویر مرتبط
  • موسوی نژاد:درد مردم درد ماست
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

کمیته ها

کمیسیون ها