طراحی سایت
مقام معظم رهبری: سال 96سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال»

رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز

 

محمدجعفر فلسفی

اخبار و اعلانات

تاریخ: پنجشنبه, 09 شهریور,1396 نظرات: 0 نظر نمایش: 289 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
صبح امروز صورت گرفت:سرپرست شهرداري اهواز معارفه شد

صبح امروز صورت گرفت:سرپرست شهرداري اهواز معارفه شد

رییس شورای اسلامی شهر اهواز با تبریک عید قربان و روز عرفه و تقدیر از خدمات سیدخلف موسوی شهردار سابق اهواز اظهار داشت: اکنون زمان حرف زدن گذشته و باید عملگرا باشیم و در رفع مشکلات شهرمان بکوشیم.

محمدجعفر فلسفی با اشاره به فرآیند انتخاب شهردار اهواز گفت: فراز و فرودهای متعددی و شرایط پیچیده ای را پشت سر گذاشتیم، وضعیتی که می توانست فرجام مناسبی نداشته باشد، اما از آنجاییکه همه ی اعضای شورا  قصدشان خدمت بود، همه کمک کردند و این پروسه به انتخاب اصلحی که همانا انتخاب مهندس کتانباف به سمت شهردار اهواز و آقای عتاب اهوازی به عنوان سرپرست شهرداری بود منجر شد.
 وی افزود: براین باورم اگر نیتمان خالص باشد و در مسیر درست و استوار گام برداریم، خداوند دلهای ما را بهم نزدیک می کند.
وی تاکید کرد: این وحدت شورای اسلامی شهر اهواز در راستای خدمت به شهر و شهروندان که شاید برای نخستین بار اتفاق افتاد، در سطح کشور بی سابقه بود و تحسین همگان را در پی داشت و این می تواند برای سایر شهرها نیز الگو باشد و باید این وحدت در مسیر خدمت به مردم را حفظ کنیم و مواظب باشیم دچار آسیبها نشویم.
رییس شورای اسلامی شهر اهواز در تبیین این موضوع تشریح کرد: مسیر خدمت چند شاخص دارد و بنده و هرکس دیگر تا زمانی که به این شاخص ها در نظر و عمل پایبند باشیم در این مسیر قرار داریم.
فلسفی افزود: شاخص اول، بر پایه تلاش و خدمت استوار است. شاخص دوم این است این خدمت صحیح و براساس قوانین و مقررات انجام پذیرد و شاخص سوم نیز با آگاهی از وضعیت و مشکلات موجود به میدان آمده ایم.
وی با تاکید مجدد بر انتخاب مهندس کتانباف به عنوان شهردار اهواز و با ذکر این نکته که دوره ی اختلاف نظرها و تضارب آرا گذشته و این پیام 13 عضو شورای شهر به شهروندان اهوازی است، بیان کرد: همه ی ما اعم از شورای شهر و مجموعه ی شهرداری باید بر اساس این شاخص ها عمل کنیم که تفاوت در نگاه و عملکردمان  اتفاق بیافتد و هنگامی که این تفاوت حادث شود، تغییر مثبت حاصل می شود و مردم هم به ما امیدوار می شوند.
رییس شورای اسلامی شهر اهواز تاکید کرد: هیچ یک از ما ادعایی نداریم و خدمتگزار مردم و نظام جمهوری اسلامی هستیم.
فلسفی در پایان به انتخاب سرپرست شهرداری اهواز نیز اشاره کرد و گفت: هر چند دوره سرپرستی شهرداری دوره ی کوتاه مدت و گذراست، اما انتخاب یک نفر از بدنه ی سیستم، می تواند مشکلات کوتاه مدت را سرو سامان دهد و این قانون سنجیده و بجایی است و ما از آقای عتاب اهوازی انتظار داریم در همین مدت کوتاه تا ابلاغ حکم شهردار از سوی وزارت کشور، با قدرت و جدیت این مسئولیت را به نحو احسن انجام دهد و امیدوارم کلیه ی معاونین و مدیران شهرداری نیز با وی همکاری لازم را داشته باشند.
▪️در ادامه این جلسه سرپرست جدید شهرداری اهواز ضمن تبریک فرا رسیدن روز عرفه و عید قربان و تشکر از خدمات سید خلف موسوی، شهردار سابق گفت: در شهرداری باید عملکرد هر کس  را با توجه به شرایط و امکانات و پارامترهای متعددی سنجید و قضاوت کرد.
محمد عتاب اهوازی در ادامه به بوجود آمدن گفتمان جدیدی در شورا و شهرداری اشاره کرد و گفت: امروز با حمایت و رای قاطع 13 نفر اعضای شورا، شاهد بوجود آمدن گفتمان خدمت هستیم و اکنون باید در حوزه های مختلف آسیب شناسی کرده و با تمام توان مسیر صحیح را ادامه دهیم.
وی یاد و خاطره ی شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافع حرم را گرامی داشت و گفت: به ازای هر یک ازین مناصبی که ما برای خدمت در آن قرار داریم چندین شهید جان خود را از دست داده اند. کسانی که برای خودشان آمال و آرزوهایی داشتند،آنها رفتند تا ما بتوانیم خدمت کنیم. پس باید از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کرد.
عتاب اهوازی به شرایط فعلی شهرداری اهواز اشاره کرد و گفت: امیدوارم که هر چه سریعتر حکم مهندس کتانباف ابلاغ شود، لیکن تا حضور وی بنده چند اولویت را با هدف زمینه سازی برای ورود کتانباف در دستور کار خود قرار خواهم داد.
عتاب اهوازی ادامه داد: برقراری و حفظ نظم و انضباط در سیستم، ارزیابی عملکرد معاونین و مدیران، بررسی وضعیت درآمدی و هزینه ها و اعمال نظارت دقیق تر بر خدمات شهری، عمرانی و ترافیک، برگزاری جلسات تخصصی در تمامی حوزه ها، از جمله این اقدامات است.
وی تاکید کرد: کلیه ی اقدامات با هماهنگی شورای شهر و مهندس کتانباف انجام می پذیرد.
🔸در ادامه باباپور نائب رییس شورای اسلامی شهر اهواز اظهار داشت: رای قاطع اعضای شورا نشان دهنده اتحاد بین شورا و شهرداری در جهت خدمت به مردم است که همگی باید از این ظرفیت در راستای توسعه شهر و رضایت شهروندان استفاده کنیم.
وی افزود: ما از همه مدیران و معاونینی که قصد خدمت به شهروندان را دارند حمایت می کنیم و از همین امروز باید کار جهادی را آغاز کنیم.
▪️پس از آن حسین حیدری دیگر عضو شورای شهر ضمن تبریک فرارسیدن عید قربان و تشکر از شهردار سایق اهواز، سید خلف موسوی گفت: برای سرپرست جدید شهرداری اهواز آرزوی موفقیت دارم و قطعا هدف همه ما خدمتگزاری و تامین رضایت شهروندان است و هیچیک به دنبال منافع فردی نیستیم زیرا هر چه برای این مردم شریف کار کنیم کم کار کرده ایم.

کد: 141217
نویسنده خبر: اپراتور شورای شهر
 
تصاویر مرتبط
  • صبح امروز صورت گرفت:سرپرست شهرداري اهواز معارفه شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

کمیته ها

کمیسیون ها