تاریخ: دوشنبه, 14 آبان,1397 نظرات: 0 نظر نمایش: 123 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کعب عمیر:بیش از یک هزار سرعت گیر در معابر کلانشهر اهواز وجود دارد

کعب عمیر:بیش از یک هزار سرعت گیر در معابر کلانشهر اهواز وجود دارد

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه یک هزارو30 سرعت گیر در سطح کلانشهر اهواز وجود دارد گفت: از این تعداد 576 سرعت گیر از جنس پلاستیک و 454 سرعت گیر آسفالتی وجود دارد که در حدود یک سال اخیر تعداد 276 سرعت گیر خراب در کلانشهر اهواز جمع آوری شده است.
رحیم کعب عمیر از احداث 22سرعت گیر استاندارد در سطح معابر کلانشهر اهواز خبر داد و ادامه داد: براساس استاندارد سرعت گیرها باید عرض بالای سه تا پنج متر و شیب یک تا 1.8 سانتیمتر و هفت تا 9 سانتیمتر صخامت داشته باشند تا به سیستم تعلیق خودرو آسیب وارد نکند.
وی از تشکیل کمیته ای برای نظارت بر سرعت گیرها خبر داد و گفت: کمیته تشکیل شده متشکل از نماینده راهنمایی رانندگی، نماینده استانداری ونماینده شهرداری تشکیل وتصمیم گیری می کنند.
عضو شورای اسلامی شهر اهواز با تاکید برغیراستاندارد بودن برخی سرعت گیرها افزود: باید رانندگی را تبدیل به یک فرهنگ کنیم نه اینکه با ابزارهای مختلف اقدام به کاهش سرعت خودروها کنیم.
کعب عمیر، استفاده از سرعت گیرهای پلاستیکی را در معابر منسوخ شده بیان کرد و ادامه داد: در برنامه ای که در شورای ترافیک خوزستان تدوین شده مقرر شد از سرعت گیرهای استاندارد با جنس آسفالتی استفاده شود؛ ضمن اینکه سرعت گیر پلاستیکی نسبت به جنس آسفالتی از مقاومت کمتری برخوردار هستند و استاندارد نیستند.
وی با اشاره به سرعت گیر انتهای خروجی پل شهید بندر به سمت بزرگراه مدرس گفت: استفاده از سرعت گیر در این منطقه به دلیل حادثه خیز بودن و شیب زیاد پل هوایی، غیراستاندارد است و باید در این محل از پل عابر پیاده یا زیرگذر استفاده شود.
این عضو شورای شهر اهواز احداث زیرگذرعابر پیاده را در انتهای پل شهید بندر غیر ممکن بیان کرد و افزود:به دلیل وجود خطوط برق در آن منطقه مجوز احداث زیرگذرعابر پیاده امکان پذیر نیست و شرکت برق مجوز لازم را صادر نمی کند.
کعب عمیر، سیاست کشور را در جهت آرام سازی ترافیک بیان کرد و گفت:استفاده از سرعت کاه ، رنگ آمیزی، نصب چراغ چشمک زن چشم گربه ای، فرهنگ سازی نحوه رانندگی از طریق آموزش دانش آموزان به عنوان پلیس مدرسه و ایجاد پارک های ترافیکی از جمله اقدامات فرهنگسازی در بحث ترافیکی است.

کد: 223702
گروه: حمل و نقل و ترافیک, رحیم کعب عمیر, خبر چهارتایی
نویسنده خبر: محسن مرادی
 
تصاویر مرتبط
  • کعب عمیر:بیش از یک هزار سرعت گیر در معابر کلانشهر اهواز وجود دارد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.