اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 13 اردیبهشت 1399
درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت

  درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت

امتیاز: Article Rating

محمد جعفر فلسفی عضو شورای شهر اهواز در رابطه با محوریت جلسه تشکیل شده، اعضای شورای شهر اهواز و استاندار خوزستان که روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه بمنظور بررسی مشکلات شهری تقویت هماهنگی و تعامل بیشتر در خصوص ارائه خدمات به مردم و رفع معضلات و چالش های موجود در شهر اهواز تشکیل شد.
وی افزود: موضوعات مطرح شده در جلسه شامل، بررسی مشکلات ناوگان حمل و نقل و تکمیل پروژه قطار شهری، مرتفع کردن مشکلات مناطق محروم، بررسی پروژه کمربندی غرب اهواز و کمربند سبز، تکمیل پروژه های آبفا و ترمیم حفاری آنها، رسیدگی به مشکلات روشنایی جاده باغ فردوس، نیاز آتش نشانان به نردبان ۵۲ متری و بررسی تفاهم نامه ۳۸۰ میلیارد تومانی بین استانداری و شهرداری اهواز از موضوعات این جلسه نیز بود.
عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه قرار است این قبیل نشست ها | میان استاندار و اعضای شورای شهر اهواز ادامه داشته باشد، عنوان کرد: در این خصوص استاندار خوزستان آمادگی خود را به طور جد اعلام کرد و قرار است این جلسات به مرتب تشکیل و پیگیری های لازم نیز بررسی شود تا با نتایج مثبتی روبرو شویم.
فلسفی با بیان اینکه خوزستان طی دو سال گذشته با معضلات بیشماری روبرو بوده است، عنوان کرد: موضوع سیل ۹۸ از مهمترین بحران های بود که خوشبختانه با تعامل و همکاری بل قوه و تلاش همه مردم در استان این معضل را پشت سر گذاشتیم.
وی با بیان اینکه شرایط خوزستان به لحاظ اقلیمی سخت تر از دیگر استانها است، گفت: کلانشهرهای دیگر مانند اهواز با این شدت با مسئله آبهای سطحی مواجه نیستند و شرایط اقلیمی این شهرستان منجر به مسئله آبهای سطحی شده است که سختی کار را دوچندان کرده است.
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به اعتبار در نظر گرفته بانک جهانی در سال ۸۳ برای شش استان به منظور مرتفع سازی مشکلات فاضلاب، گفت: با توجه به مسئله تحریم ها و مشکلاتی که به وجود آمد کلانشهر اهواز از این موضوع آنگونه که باید بهره مند نشد اما با دستور مقام معظم رهبری اخیرا مبلغی معادل ۱۰۰ میلیون یورو برای اصلاح شبکه فاضلاب خوزستان در نظر گرفته شده است.
فلسفی ادامه داد: از مبلغ تعیین شده صندوق توسعه ملی به دستور مقام معظم رهبری قرار است نصف مبلغ تعیین شده از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سال جاری و نصف دیگر در سال آینده نیز در اختیار استان قرار بگیرد.
وی دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر مشکلات فاضلاب اهواز را | یک فرصت برای این استان دانست و تأکید کرد: این مهم مسئولیت همه ما را مضاعف می کند، در نهایت باید از این فرصت اعتباری که قرار است دریافت شود به نحو احسن برای تقویت ایستگاه های تصفیه آب و تکمیل پروژه های آبفا استفاده کرد تا دیگر شهروندان از مشکلات فاضلاب در امان بمانند و مشکلاتی در این خصوص نداشته باشند عضو شورای شهر اهواز با تاکید بر همکاری همه جانبه مردم و دستگاههای اجرایی برای اصلاح شبکه های فاضلاب اهواز، افزود: با توجه به اینکه قرار است وارد اجرایی شدن اصلاح شبکه های فاضلاب شویم، مسئله حفاری آسفالت توسط آبفای اهواز به خودی خود مشکلاتی را به برای شهروندان ایجاد می کند، از این رو مردم را به صبر و شکیبایی در این خصوص برای بهبود مسئله مهم فاضلاب دعوت می کنم.
فلسفی درباره کاهش تولید آب در اهواز بیان کرد: علیرغم کارهای انجام شده متاسفانه هنوز نتوانسته ایم مسئله تامین آب در اهواز را به صد در صد برسانیم، طبق بررسی های انجام شده قرار است خط دو طرح غدير اجرا و لوله ای به کانال چمران برای اتصال به تصفیه خانه به منظور تقویت فشار آب احداث شود.
وی در رابطه با رسیدگی به مشکلات مناطق محروم حاشیه شهر اهواز، عنوان کرد: طبق تفاهم نامه میان شهرداری و استانداری قرار است کارهای مهمی صورت بگیرد و مشکلات مناطق محروم نیز به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد تا هرچه زودتر رفع شوند.
رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اهواز با اشاره به پروژه ناتمام قطار شهری اهواز که در این جلسه مطرح شد اظهار کرد: آقای نوبخت مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت اوراق مشارکت برای متروی اهواز لحاظ کردند، که تحقق آن نیاز به سماجت و پیگیری بیشتری دارد. اما با توجه به مشکلات شرکت کیسون در این خصوص باید به یک جمع بندی درستی برسد و تفاهم نامه ای تنظیم شود البته تا تمامی پروژه متروی اهواز تنها به مسئله مالی ختم نمی شود.
فلسفی در رابطه با مشکلات منطقه منبع آب اهواز و تصمیماتی که برای این منطقه گرفته شده ، بیان کرد: جابجایی منطقه منبع آب هرچه سریعتر باید در دستور کار قرار بگیرد، با توجه به تفاهم نامه ای با اداره کل راه و شهرسازی استان زمینی در منطقه سپیدار ، پشت مجموعه تالارهای اهواز برای این اهالی در نظر گرفته شده است که نهایتا تا سه سال آینده باید اجرایی شود و همه اهالی نسبت به جابجایی اقدام کرده باشند.
وی در خصوص رفع مسائل ناوگان حمل و نقل و اتوبوسرانی شهر اهواز یادآور شد: استاندار خوزستان نسبت به موضوع تامین منابع خرید ناوگان حمل و نقل در اهواز تاکید ویژه ای داشتند و قرار شد این موضوع به طور جد پیگیری شود.

تصاویر مرتبط
  • درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت
  • درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت
  • درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت
  • درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت
  • درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت
  • درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت
  • درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت
  • درجلسه اعضای شورای شهر با استاندار خوزستان چه گذشت
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

آرشیو اخبار