اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 01 مهر 1398
حیدری:ابهام در واگذاری برنامه شب‌های بین‌الحرمین به پیمانکار

  حیدری:ابهام در واگذاری برنامه شب‌های بین‌الحرمین به پیمانکار

امتیاز: Article Rating

حسین حیدری، عضو پنجمین دوره شورای اسلامی کلان‌شهر اهواز و عضو کمیسیون فرهنگی این شورا با حضور در جلسه بابیان اینکه معتقدم اصل موضوع برگزاری برنامه شب‌های بین‌الحرمین لازم و ضروری بود، گفت: 1400 سال است که واقعه عاشورا و محرم با هزینه مردمی حفظ‌شده وزنده مانده است ضمن اینکه معتقدم دستگاه‌ها و نهادهای حکومتی نیز باید به اجرای هرچه بهتر مراسمات معنوی نیز کمک کنند.

وی افزود: شهرداری اهواز سال‌های گذشته این برنامه را به شکل و شیوه دیگری انجام می‌داد به‌گونه‌ای که همه دستگاه‌ها پای‌کار آمده و در سرجمع هزینه‌ها حدوداً 200 یا 300 میلیون تومان خرج می‌شود. به‌طور مثال در سال‌های قبل 190 میلیون تومان شهرداری و 110 میلیون تومان نیز توسط سایر دستگاه‌ها تأمین شد که فشار کمتری به لحاظ مالی بر شهرداری ایجاد می‌کرد.

حیدری ادامه داد: برنامه یادمان بین‌الحرمین و حمایت از مواکب ردیفی به مبلغ 360 میلیون تومان در بودجه دارد اما کارهایی که آمدند در برنامه بین‌الحرمین بر عهده مجری پروژه گذاشتند حدود 327 میلیون تومان شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز تصریح کرد: یک سری کارها را مانند انتظامات، روشنایی، ایستگاه صلواتی و موکت‌ها که مازاد بر هزینه‌های پیمانکار است آمدند جدای از این بر عهده شهرداری‌های مناطق گذاشتند که سرجمع 600 میلیون تومان می‌شود. درحالی‌که این موضوعات درگذشته یک پکیج بود و جمعاً 300 میلیون تومان اعتبار نیاز داشت.

عضو پنجمین دوره شورای اسلامی کلان‌شهر اهواز تصریح کرد: یک نقص دیگر کار این است که بدون انجام روال ترک تشریفات و کمیسیون ماده 14 آمدند مجری را مشخص کردند درحالی‌که می‌شد از قبل برنامه‌ریزی و مناقصه برگزار کرد اما تشخیص شهردار چیز دیگری بود.

وی بابیان اینکه ترک تشریفات در اختیار شهردار نیست و باید لایحه به شورا داده شود، گفت: آیین‌نامه معاملاتی می‌گوید معاملات شهرداری شامل جزئی، متوسط و عمده هستند که پروژه‌های بالای 220 میلیون تومان معاملات عمده به‌حساب آمده و باید به مناقصه گذاشته شوند یا با مصوبه شورا مجوز ترک تشریفات آن‌ها گرفته شود؛ اما در برنامه شب‌های بین‌الحرمین هیچ‌کدام از این‌ها صورت نگرفته است.

حیدری تصریح کرد: اکنون شورا در کار انجام‌شده قرارگرفته و اگر با موضوع ترک تشریفات موافقت نکند مجری متضرر می‌شود؛ از سویی دیگر اگر موافقت کند باید زیر بار یک قاعده خلاف اصول و آیین‌نامه برود.

تصاویر مرتبط
  • حیدری:ابهام در واگذاری برنامه شب‌های بین‌الحرمین به پیمانکار
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

آرشیو اخبار