اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 14 مهر 1394
جانعلی خورشیدی: دود زمین خواری به چشم شهرداری خواهد رفت

  جانعلی خورشیدی: دود زمین خواری به چشم شهرداری خواهد رفت

امتیاز: Article Rating

 عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: غارت زمین ها متعلق به هر ارگانی باشند چه مالک خصوصی داشته باشند و چه مالک دولتی، دود آن به چشم شهرداری خواهد رفت و افکار عمومی شهرداری را در حفظ و صیانت از این زمین ها ضعیف خواهند دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز، جانعلی خورشیدی در صد و هفتمین نشست علنی با تاکید بر لزوم محصور نمودن زمین ها توسط مالکان اظهار کرد: موضوع غارت زمین ها موضوعی ست که همه را نگران و حساس نموده است، پیشنهاد می نمایم مالکان زمین های خود را محصور نموده تا علاوه بر حفظ و صیانت از زمین ها، زیبایی شهر نیز که با منظره ناخوشایند زمین های رها شده به حال خود تخریب شده است احیا شود، این مشکل در مناطق 4 و 3و 8و 7 شهرداری اهواز بسیار بیشتر از سایر مناطق به چشم می خورد.

وی خواستار طرح کارشناسی شده ای برای حفظ فضای سبز شد و عنوان کرد: چرا در زمانی که ما با خشکسالی و بحران کمبود آب مواجه هستیم از آب شرب به طور غیر استاندارد برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود و آبیاری غیر اصولی باعث شده است فضای سبز ما رو به نابودی برود؟ فضای سبزی که میلیاردها تومان اعتبار و هزاران نیروی انسانی صرف کاشت و نگهداشت آن شده است.

 

خورشیدی با تصریح بر پیچیده بودن عملکرد خدمات شهری خاطرنشان کرد: متاسفانه خدمات شهری که مقوله ای پیچیده و سخت است در حال حاضر وضعیت نامطلوبی دارد، به طور مثال چنانچه به سمت ترمینال جنوب بروید دور تا دور میدان را وانت بارها تا مسافتی طولانی اشغال نموده و علاوه بر مسدود نمودن راه ها مزاحم نوامیس مردم نیز شده اند، اصلا مگر می توان با سرعت استاندارد مسافت بین میدانی مانند شهید بندر تا زرگان را طی نمود با این راه بندانی که وانت بارها ایجاد نموده اند، چه کسی قرار است پیگیر حل این مشکل شهروندان شود؟

وی ادامه داد: در پروانه های ساختمانی قید شده است سازنده ساختمان طی مدت زمان مشخصی مانند 12، 18، 24 ماه و یا بیشتر موظف به تکمیل ساختمان خود است اما مشاهده می کنیم ساختمان هایی نیمه کاره با مدتی طولانی به حال خود رها شده اند که پیاده روها را نیز برای تخلیه مصالح خود اشغال نموده اند و این در حالی است که ساختمان های مذکور هنوز حتی نمای خود را نیز کامل نکرده اند.

معاون اجرایی شورای اسلامی کلانشهر اهواز با انتقاد از نحوه انتصاب معاونان شهرداران مناطق گفت: اینکه معاون منطقه ابلاغ خود را از معاون شهردار مرکز دریافت کند این باور را به ذهن متبادر می سازد که خود را معاونِ معاون شهردار مرکز بداند و نه معاون شهردار منطقه! روال منطقی و معقولانه پیشنهاد 3 نفر از سوی شهردار منطقه به شهردار مرکز و انتخاب یک گزینه از بین آنها توسط شورای شهردار و معاونان مرکز است که گزینه نهایی ابلاغ خود را از شهردار منطقه دریافت نماید، روال قانونی و شرعی چنین است.

خورشیدی اضافه کرد: نیاز مبرمی برای ارائه طرح همسطح سازی پیاده روها داریم، پیاده روهایی غیر همسطح و غیر استاندارد داریم به طوری که در برخی ساعات واقعا راهی برای عبور عابران پیاده وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز با محکوم نمودن جنایت سنگین آل سعود تاکید کرد: انزجار خود را از برخورد نامناسب و غیر انسانی آل سعود در به خاک و خون کشیدن حجاج و زائران خانه خدا اعلام می نمایم، عربستان باید مسئولیت خود را در این اتفاق تلخ بپذیرد.

 

 

تصاویر مرتبط
  • جانعلی خورشیدی: دود زمین خواری به چشم شهرداری خواهد رفت
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.