اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
رئیس کمیسیون عمران،  معماری و شهر سازی شورای اسلامی شهر اهواز  :ارائه مطلوب خدمات شهری کمترین حقوق شهروندی است

  رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر سازی شورای اسلامی شهر اهواز :ارائه مطلوب خدمات شهری کمترین حقوق شهروندی است

امتیاز: Article Rating

 رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اهواز به همراه نایب رییس این کمیسیون از منطقه چهار شهرداری اهواز بازدید میدانی به عمل آوردند.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز ؛ در راستای بررسی و رسیدگی به مشکلات شهروندان این منطقه، جمشید سلحشور رییس کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی شورای شهر ، علی ناصری نائب رئیس کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی به همراه فکوریان شهردار منطقه چهار و معاونان وی در جمع مردم حضور یافتند و در رابطه با مشکلاتی که در مبحث مدیریت شهری وجود داشت با آنها گفت و گو نمودند.  

سلحشور با اشاره به  وضعیت منطقه اظهار کرد : در حال حاضر در قرن 21 زندگی می کنیم و نباید شاهد چنین مکانهایی باشیم لذا شایسته است  محله بهارستان را برازنده نام بهارستان نماییم .

وی فراهم نمودن وضعیت مطلوب شهرنشینی را کمترین حق هر شهروند دانست و گفت : بنا بر شواهد ، معضلات و مشکلات و نیازهای منطقه بدین شرح است : عدم تکمیل میدان کاج مجاور پارک مادر و تنها پارک محله با فاصله ای نسبتا دور که از سال 1389  احداث و همچنان به صورت ناتمام رها شده است . عدم روشنایی بلوار صنوبر که بلوار کاج را فرا گرفته است و بدلیل تاریکی بلوار مذکور مشکلات زیادی سالهاست دامنگیر اهالی و ساکنین شده است . آسفالت خیابان نارنج 2 _ 16 متری که شن ریزی و کمپک آن از سال 1386 توسط هیئت امناء انجام شده است . آسفالت خیابان نارنج یک که وضعیت اسفناکی داشته و علاوه بر تاریکی و جدول بندی تا بلوار اصلی منطقه که در مجاورت منازل کنار رودخانه است در تابستانها مار و عقرب و رطیل و گرد و خاک و گوسفندچرانی بدلیل علف و خار و خاشاک بسیار شایع است . آسفالت فاصله منحنی کوتاه میان خیابان 20 متری ورودی از میدان کاج و خیابان نارنج 3 که در بارندگی و تابستانها با حرکت خودروهای سبک و سنگین فیمابین دو خیابان موجب گرد و خاک و آزار مردم شده است . آسفالت خیابان اصلی بین بلوار آریا و رودخانه کارون که مجوز آسفالت آن در شورای سوم داده شده و چندسال است شن ریزی و کمپک شده و آماده آسفالت است . عدم وجود مکانی مذهبی در محله و لزوم تعیین 1000 متر زمین جهت احداث مسجد بوسیله ساکنین که بطور میانگین در حدود 1000 خانوار می باشند . عدم وجود فضای سبز مناسب و  رسیدگی به وضعیت فضای سبز موجود و مورد نیاز محل با توجه به آمادگی چندساله ی هیئت امنا و مردم منطقه بمنظور همکاری . تجمع آبهای سطحی و رسیدگی به وضعیت فاضلاب و آبهای سطحی در اوقات بارندگی تا از غرق شدگی خیابان صنوبر در آب جلوگیری بعمل آید . آسفالت باند قدیمی بلوار صنوبر که بعلت کنده شدن مشکلاتی روزمره را برای تردد مردم و خودروها دربردارد .  جدول بندی و فضای سبز و روشنایی دو گلدان کروی داخل شهرک که از سال 1386 قول انجام آن به ساکنین داده شده است . عدم وجود تابلو شناسایی خیابان در ابعاد بزرگ ابتدای خیابانهای ورودی برای کمک به مراجعین . احداث بازارچه محل ، احداث پارک بازی و احداث پارکینگ مطابق طرح تصویبی .

سلحشور گفت : علاوه بر مشکلات آسفالت ، روشنایی معابر ، گرفتگی فاضلاب و ... عدم وجود مکانی مذهبی تحت عنوان مسجد یا حسینیه  که  سنگرهای مورد تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری نیز هستند مورد بی مهری مسئولین مربوطه قرار گرفته است .

مدیریت ارشد کمیسیون عمران شورای شهر اهواز افزود : با توجه به اینکه  استمرار این بازدیدها موجب شناخت هر چه بیشتر مسئولان اجرایی با مشکلات روزمره محلات و تسریع در جهت رفع آنها خواهد شد تمامی مناطق و محلات را مطابق درخواست های شهروندان مورد بازدید قرار خواهیم داد.  

علی ناصری نائب رئیس کمیسیون عمران ،  معماری و شهرسازی نیز در جریان این بازدید عنوان کرد : نظر به احساس مسئولیتی که شهروندان برای رعایت حقوق شهروندی دارند و وظایف خود را در قبال شهرداری انجام می دهند، این ارتباط نیز باید دوسویه  باشد و اعضای محترم شورا و شهرداران محترم نیازمند است به بهنرین نحو پاسخگوی نیازهای شهری باشند .

ناصری با اشاره به ضرورت توجه به افزایش سرانه فرهنگی و ورزشی در سطح محلات گفت: یکی از نیازهای اصلی شهر و شهروندان توسعه مجموعه های فرهنگی و ورزشی  است که مدیریت شهری بر آن تاکید دارد.

فکوریان ، شهردار منطقه 4  نحوه عملکرد مدیران را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود : امیدوارم با حمایت اعضای محترم شورا خدمتگزاران خوبی برای مردم شهر و علی الخصوص ساکنین شریف منطقه بهارستان باشیم .

لازم به ذکر است  مشکلات موجود مورد بررسی و بخش اعظمی از آنها جهت رسیدگی در دستور کار منطقه قرار گرفت .

 

 

تصاویر مرتبط
  • رئیس کمیسیون عمران،  معماری و شهر سازی شورای اسلامی شهر اهواز  :ارائه مطلوب خدمات شهری کمترین حقوق شهروندی است
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.